Sürgős lépésre kényszerült Kapitány István: baj van a Dunával, korlátozni kell Paksot
A tartós nyári hőhullám miatt szükségessé vált a paksi atomerőmű teljesítményének korlátozása, mivel a Duna vízhőmérséklete elérte a jogszabályokban rögzített kritikus szintet. Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter bejelentése szerint a hűtővíz védelmében hozott intézkedés teljesen szabályozott, és nem veszélyezteti a hazai áramellátást.
- Hirdetés -
