A Széchenyi István Egyetem SZEnergy csapata címet védene a Shell Eco-maratonon
A tájékoztatás szerint a tavaly egy kWh energiából elért 327 kilométeres teljesítmény több mint harminc százalékkal volt jobb, mint a második helyezett eredménye. A csapat idén tovább optimalizálta a 2019-es debütálása óta egyre hatékonyabb járművüket, amelyet a közelmúltban mutattak be. A közlemény idézi Friedler Ferencet, a Széchenyi István Egyetem rektorát, aki szerint a SZEnergy sikerének titka a folyamatos megújulás. A hallgatók minden évben változtatnak valamit az autón, innovatív technológiákkal kísérleteznek, új megoldásokat próbálnak ki. Hozzátette, hogy energiahatékony elektromos hajtású jármű fejlesztésében jelenleg a győri egyetem csapata a legjobb a világon. Novák Bence csapatvezető ismertette, hogy a Shell Eco-maraton összevont európai és afrikai futamát idén is Lengyelországban, a Silesia Ringen rendezik ezen a hétvégén. A győriek SZEmission névre keresztelt járműve a városi kisautó kategórián belül villamos hajtással indul, emellett indulnak az autonóm versenyszámban...
- Hirdetés -
