Terjed az afrikai sertéspestis Komárom-Esztergom vármegyében is
Afrikai sertéspestis (ASP) vírus jelenlétét igazolta a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) két, Tatabánya térségében kilőtt vaddisznóban. A fertőzés megjelenése járványügyi szempontból kiemelt jelentőségű, ezért a hatóságok fokozott óvatosságra kérik a vadászatra jogosultakat, a sertéstartókat és az erdőjárókat is. A Nébih tájékoztatása szerint a fertőzött állatokat állománygyérítés során, diagnosztikai célból ejtették el. A mostani eset azért [...] A Terjed az afrikai sertéspestis Komárom-Esztergom vármegyében is bejegyzés először Dorogi-medence Regionális Hírportál-én jelent meg.
- Hirdetés -
