Értesítések engedélyezése
Engedélyezi az értesítéseket a böngészőjében?

135 éves az új pécsi székesegyház

A szentelési szertartáson a korabeli előírások szerint csak a papok vehettek részt, akik reggel 6 órakor elénekelték a Mindenszentek litániáját. A „minden gonosztól ments meg Uram minket” kezdetű részhez érve Dulánszky Nándor pécsi megyéspüspök háromszor megkerülte a székesegyházat, és meghintette szentelt vízzel. Visszaérkezve a nyugati kapuhoz, háromszor megzörgette a templom ajtaját. Ennek a rítusos kopogtatásnak szimbolikus jelentése volt: a mennynek ajtaja nyíljon meg az igazak számra. Eközben a főpásztor az alábbi szavak kíséretében lépett be a templomba: Ecce signum crucis, fugite, adversae potestates! (Íme, a kereszt szent jele, távozzatok ellenséges hatalmak!) Majd ekképpen folytatta: Pax huic domui! (Béke e hajlékkal!). A diakónus erre felelte: In introitu tuo! (A Te belépteddel.). Ezután a felszentelésen résztvevő papok a Veni creator Spiritus kezdetű himnuszt énekelve bevonultak a templom közepére. Eközben egy pap a templom jobb sarkától a bal sarkáig, majd a bal sarkátó...

Femcafe.hu

atv.hu

naphire.hu

Médiapiac

10perc.hu

HR Portál

TWN

Joy

Instyle

Instylemen

evamagazin

balatonica.hu

novekedes.hu