Tetőzik a kánikula: 40 fok fölé emelkedik a hőmérséklet több járásban (TÉRKÉP)
Tetőzik a kánikula: 40 fok fölé emelkedik a hőmérséklet több járásban (TÉRKÉP) Kulcsár Péter 2026. 06. 28., v - 07:34 Szinte biztos, hogy ma is megdőlnek a melegrekordok. A Szlovák Hidrometeorológiai Intézet (SHMÚ) harmadfokú, azaz vörös riadót fújt az ország több járására a vasárnapi hőség miatt. A készültség délelőtt 11 órakór lép életbe, és egészen este 8 óráig marad érvényben Folytatás a következő oldalon: Harmadfokú riasztás lesz érvényben Pozsony, Nagyszombat és Nyitra megye egész területén, illetve Trencsén, Besztercebánya és Kassa megye legtöbb járásában. Az érintett térségekben a nappali csúcshőmérséklet 38 Celsius-fok fölé emelkedik, az előrejelzések szerint a délebbre fekvő területeken 40–41 Celsius-fokos maximumokat mérhetünk. Az ország többi járásában első- és másodfokú készültség lép életbe 11.00-tól, még északon sem lesz hűvösebb a levegő 33 Celsius-foknál. Folytatás a következő oldalon: A Közegészségügyi Hivatal (ÚVZ) arra figyelmeztet, hogy a nagy meleg különösen ve...
- Hirdetés -
