Egy merész tudományos elmélet szerint a földön kívüli intelligenciák a legerősebb jeleket az infravörös tartományban küldhetik
Évtizedek óta ugyanazt a kozmikus itatót figyeljük a rádiótartományban, hátha befogunk egy idegen civilizációtól származó jelet. Ben Zuckerman, a UCLA (Kaliforniai Egyetem, Los Angeles) neves professzora szerint azonban ez a stratégia idejétmúlt: ha valóban kíváncsiak vagyunk a szomszédainkra, a szélessávú keresésre és az infravörös tartományra kellene fókuszálnunk.
- Hirdetés -
