Magyar Péter: Népszavazás lesz az új alkotmányról
Magyar Péter a kormányzati tájékoztatón közölte: nem néhány politikus fogja írni az új alaptörvényt, hanem a szakmaiság és a társadalmi részvétel is érvényesül majd. A következő hónapban felkérnek a közreműködésre mindenféle elismert szereplőt, szakembert, intézményeket, egyházakat, kisebbségi csoportokat; a formálódó szöveget a különféle fórumokon lehet majd véleményezni. Ezután jön az országgyűlési szavazás, majd népszavazás az új alkotmányról.
- Hirdetés -
