„Nem űz a tatár” – fogalmazott Bán-Forgács Nóra alkotmányjogász a Tisza-kormány alkotmányozási tempójáról a Klubrádió Reggeli gyors című műsorában. Az ELTE Társadalomtudományi Kutatóközpont Jogtudományi Kutatóintézet tudományos munkatársa szerint a NER lebontása és egy új alkotmány megalkotása önmagában támogatható cél, a jelenlegi folyamat azonban túl gyors, kevés társadalmi és szakmai vitával zajlik. Az alkotmányjogász a köztársasági elnök menesztésétől az Alkotmánybíróság átalakításán át a képviselői mandátumok korlátozásáig több ponton is komoly kockázatokat lát, és úgy véli: ha az alkotmányozás nem valódi párbeszédre épül, hanem politikai logika mentén zajlik, akkor könnyen elveszítheti a legitimációját.
Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Klubrádió