Perzselő hőhullám tör ránk: riasztást adtak ki, akár 36 fok is lehet napközben
Hőkupola tart a hazánk felé, amely a hét második felére érhet ide. Az országos tiszti főorvos a rendkívüli hőség miatt meghosszabbította a másodfokú hőségriasztást június 26-ig, majd június 27-től harmadfokú riasztást rendelt el, amely június 30-ig lesz érvényben. 11 megyére jelenleg is veszélyjelzés van érvényben az extrém magas hőmérséklet miatt, kritikus egészségügyi kockázatokra figyelmeztetnek a szakemberek.
- Hirdetés -
