Az oligarchákat nem küldik börtönbe, a kisemberek pénztárcáját megfeji a kormány
Az oligarchákat nem küldik börtönbe, a kisemberek pénztárcáját megfeji a kormány Tokár Géza 2026. 06. 22., h - 17:34 Július közepén újabb fázisába lép a büntetőjogi reform. A kormánykoalíció az inflációra hivatkozva alaposan megemeli a helyben kiszabható büntetéseket, illetve szélesebb körben fogják alkalmazni a közösségi munka intézményét is, hogy a kihágások és szabálysértések elkövetői ne ússzák meg szimbolikus büntetésekkel. A szabálysértésekről szóló, 372/1990 számú törvény módosításáról korábban portálunk is hosszabban írt. A módosítás alapfilozófiája, hogy a megemelt bírságok, fizetésképtelenség esetén pedig a közösségi munka elriassza a bűncselekmények és kihágások elkövetésétől azokat, akik úgy gondolták, egy helyben kifizetendő szimbolikus büntetéssel megússzák. Inflálódott büntetések A kormánykoalíció ezzel egyszerre büntet, szigorít és enyhít – a Fico-kormány hatalomra lépését követően a büntetőjogi reformot, benne az elévülési idő lerövidítésével és a gazdasági bűncsele...
- Hirdetés -
