A választás előtt kapott 2 milliárd forintot az erdélyi médiacég
Több mint 12 milliárd forintnyi közpénz jutott a Fidesz üzeneteit közvetítő erdélyi magyar médiacéghez 2017 óta. Ez derül ki az RTL Híradó által megszerzett dokumentumokból. Az Erdélyi Médiatér Egyesületnek 10 rádióadója és 8 hírportálja van. Még az áprilisi választás előtt is kaptak 2 milliárd forintot. Tarr Zoltán kultúráért felelős miniszter a támogatások átvilágítását ígérte. A Transparency International Magyarországnál azt mondták, az előző kormány a pénz nagy részét titkos határozatokban osztotta ki.
- Hirdetés -
