Felfüggesztik a debreceni Semcorp gyár működését a kutakban talált fémszennyezés miatt
A környezetvédelmi hatóság felfüggeszti a kínai Semcorp debreceni üzemének tevékenységét, miután a különböző helyszínekről vett minták fémekre és félfémekre vonatkozóan határérték-túllépést mutattak. A súlyos környezetvédelmi és vízvédelmi szabályszegések miatt a vállalatot korábban már milliós bírságokkal sújtotta a kormányhivatal, szerda reggel pedig Debrecen fideszes polgármestere is kezdeményezte az akkuipari cég engedélyének felülvizsgálatát.
- Hirdetés -
