Áll a bál a Metánál: saját alkalmazottai után kémkedett a techóriás
Hatalmas botrányba keveredett a Meta, miután kiderült, hogy a vállalat gyenge adatvédelmi intézkedései miatt a saját alkalmazottai hozzáférhettek korlátozott belső adatokhoz. A techóriás áprilisban indított, mesterséges intelligencia-fejlesztési projektje kötelező jelleggel rögzítette a dolgozók minden egyes billentyűleütését, egérmozgását és a képernyőiken megjelenő tartalmakat is. Miután felfedezték, hogy ezekhez az adatokhoz jogosulatlan munkatársak fértek hozzá, azonnal léptek, ám a hozzáférést később még tovább kellett korlátozni.
- Hirdetés -
