"Régen irtották, ma már úgy kell keresni az ürgéket"
Az ürgék fontos szerepet töltenek be az ökoszisztémában, táplálékot biztosítanak ragadozó madaraknak és emlősöknek, járataik pedig más fajok számára is élőhelyet teremtenek – mondta Dr. Váczi Olivér, a Hermann Ottó Intézet vezető természetvédelmi szakértője, akivel az áprilisi országos ürgeszámlálásról beszélgettünk.
- Hirdetés -
