Huszonnégy órás sztrájkkal tiltakoznak a cseh közmédia dolgozói, mert a Babiš-kormány elvenné az anyagi függetlenségüket
A cseh kormány a költségvetésből adna pénzt az állami rádiónak és tévének, amelyek eddig közvetlenül szolgáltatási díjakból gazdálkodtak. A tervezet ellenzői az orbáni magyar és a Robert Fico-féle szlovák kormánymédia cseh megfelelőjének kialakításától tartanak.
- Hirdetés -
