Pécsi aranyeső ritmikus gimnasztikában
Első alkalommal rendezték meg a Keleti Ágnes Emlékverseny, amelyre Törökbálinton került sor, és amelyen együttes kéziszercsapatok indultak. A kétnapos eseményen összesen 116 csapat és csoport mérettette meg magát 446 versenyző részvételével – a pécsi egyesületet 45 tornász képviselte. – A ritmikus gimnasztika nem csak egyéni sportág, csapatban is lehet versenyezni: ekkor egyszerre öt tornász van a szőnyegen, akik együtt mutatnak be egy gyakorlatot kéziszerrel, vagy a legkisebbek anélkül – fogalmazott lapunknak Heszné dr. Laczó Andrea, a pécsi egyesület sportigazgatója. – A gyakorlatok megalkotása nem egyszerű feladat az edzők számára, rendkívüli szakmai tudást, koreográfiai ötletességet, kreativitást igényel. Versenyzőink nagyon szeretik, hiszen itt egymásért is küzdenek a szőnyegen. A pécsiek akkora sikert arattak a versenyen, amekkorára maguk sem számítottak: megnyertek minden vidéki együttes kéziszer kategóriát. A legkisebbek között két csapatuk is volt, itt az aranyérem mellé a ...
- Hirdetés -
