PM: május végén a hiánycél 90,2 százalékát érte el a központi alrendszer deficitje
Májusban az államháztartás önkormányzatok nélkül számolt, úgynevezett központi alrendszere 43,5 milliárd forint többlettel zárt, szemben az előző évi azonos havi 129,5 milliárd forintos többlettel. Az első öt hónapban így az államháztartás központi alrendszere 3806,3 milliárd forintos hiánnyal zárt, ez a költségvetési törvényben szereplő éves hiánycél 90,2 százaléka – erősítette meg hétfőn kiadott részletes jelentésében a Pénzügyminisztérium.
- Hirdetés -
