Tim Gábor a harmadik helyen várja a szezonzáró hétvégét

A hatodik versenyhétvége helyszíne, a gyors Slovakiaring nem kedvezett Tim Gábornak, mert autójában dolgozó V6-os Toyota motor a leggyengébb volt a mezőnyben. A GTX kategóriában induló autók bőven 500 lóerő fölötti teljesítménnyel bírnak, így a 360 lóerős Lotus-szal ezen a pályán nem volt esélye Timnek. Azonban a GFS Racing fejlesztéseinek köszönhetően erősebb lett a motor, közelebb került az élmezőnyhöz, ez meglátszott az edzéseken és az időmérő edzésen is. "A motorom sima utcai verzió volt, 360 lóerővel, 400nm nyomatékkal. Technikásabb pályákon már borsot törtem az ellenfeleim orra alá, de itt a Slovakiaringen semmilyen lehetőségem nem volt eddig. A fejlesztések a motoron közelebb hozott mindenkihez. A köridők is javultak, közel két másodperccel. Nagyon jó érzés volt menni a kocsival, főleg mikor olyanokat előztem meg az egyenesekben, akikkel eddig semmit nem tudtam kezdeni. Vezetni is nagy élmény a már 435 lóerős, 500nm-es motorral. Nincs kipörgésgátló, így kapaszkodni kellett re...