Nvidia GeForce RTX 5090: a 16-pines csatlakozó újabb áldozatot szedett!
TECH HÍREK: Ezúttal annyira porrá égett a csatlakozó, hogy a GPU és a VRAM is használhatatlanná vált utána… Az Nvidia GeForce RTX 5090 továbbra is problémákat okoz, amint azt a legújabb eset is mutatja, amelyben egy 16-pines csatlakozó kiégett. Az RTX 4000-es sorozat megjelenése óta a 16-pines csatlakozó már számos videókártyát tönkretett. A legtöbb eset a nagyobb teljesítményű GPU-kat érinti, például az RTX 4090-et és az RTX 5090-et, amelyek jellemzően 450 és 600 W közötti energiafelvétellel működnek. Hasonló eseteket az AMD RX 9070 XT-vel is láthattunk, amely szintén ezt a csatlakozót használja, noha jóval kevésbé energiaigényes, mint az Nvidia legerősebb kártyái. Ez arra utal, hogy egy alapvető probléma továbbra is megoldásra vár. Az évek során megjelentek az újabb, biztonságosabbnak szánt 16-pines szabványok, például a… Olvasd tovább... Nvidia GeForce RTX 5090: a 16-pines csatlakozó újabb áldozatot szedett!
- Hirdetés -
