Kamatemelés olajár-sokkra – gyógyszer, mellékhatás vagy jegybanki kényszer?
Az olajár-sokk nem olyan infláció, amelyet a háztartások túlköltekezése vagy a vállalatok túlzott beruházási kedve okoz, mégis ugyanabban a statisztikában jelenik meg, a magasabb fogyasztói árakban. Az EKB most nem az olaj árát próbálja csökkenteni, hanem azt akarja megakadályozni, hogy a drágább energia beépüljön a bérekbe, árakba és várakozásokba. A kérdés csak az, hogy nem hűti-e le közben túlságosan a gazdaságot.
- Hirdetés -
