Áramütés érte a villanyoszlopon, elhunyt egy 14 éves fiú
Áramütés érte a villanyoszlopon, elhunyt egy 14 éves fiú Mészáros Richárd 2026. 06. 23., k - 11:45 Az áramütést szenvedett fiút súlyos sérülésekkel és égési sérülésekkel szállították kórházba. Meghalt az a 14 éves fiú, akit június 18-án, csütörtökön ért áramütés Pozsonyban, miután felmászott egy elektromos vezetéket tartó oszlopra. Az életét az orvosok erőfeszítései ellenére sem sikerült megmenteni – tájékoztatott Dana Kamenická, a Pozsonyi Nemzeti Gyermekkórház (NÚDCH) szóvivője. „A NÚDCH orvosainak és egészségügyi dolgozóinak rendkívüli erőfeszítései ellenére, akik minden tőlük telhetőt megtettek a beteg megmentéséért, a gyermek életét nem sikerült megóvni” – közölte a szóvivő. A baleset csütörtök reggel történt a pozsonyi Telocvičná utcában. A fiú egy elektromos vezetékkel ellátott oszlopra mászott fel, amikor áramütés érte. Súlyos sérülésekkel és égési sérülésekkel szállították kórházba. A rendőrség az ügyben testi sértés gyanúja miatt indított büntetőeljárást.
- Hirdetés -
