Országszerte szükség volt a tűzoltók beavatkozására a vasárnapi viharok után
Országszerte szükség volt a tűzoltók beavatkozására a vasárnapi viharok után Kulcsár Péter 2026. 06. 22., h - 14:22 Országszerte szükség volt a tűzoltók beavatkozására a vasárnapi viharok után. Pozsony megyéből érkezett a legtöbb riasztás, összesen 19, Besztercebánya megyéből 15 – tájékoztatott a közösségi médiában a Tűzoltó- és Mentőszolgálat (HaZZ). Főleg letört ágakat, kidőlt fákat, gépkocsikra zuhant ágakat kellett eltávolítaniuk, továbbá családi házak pincéjéből vizet szivattyúzni, valamint út vagy vasúti töltést alatti, hordaléktól eldugult vízelvezető átereszeket kellett kitisztítani. Egy esetben villámcsapás miatt kigyulladt családi házat oltottak el.
- Hirdetés -
