Paralimpia 2024 – Dávid Krisztina is hetedik lett Chateauroux-ban

Paralimpia 2024 – Dávid Krisztina is hetedik lett Chateauroux-ban Mészáros Richárd 2024. 08. 31., szo - 16:44 A sportlövő Dávid Krisztina a hetedik helyen végzett a nők SH1-es kategóriájának P2 légpisztolyos versenyében a párizsi paralimpián. A sportági küzdelmeknek a francia fővárostól mintegy 270 kilométerre délre fekvő Chateauroux ad otthont. Dávid Krisztina napra pontosan három éve, Tokióban bronzérmes volt ebben a számban, ezúttal a 60 lövéses alapversenyből 567 körös teljesítménnyel, másodikként jutott be a döntőbe, amelyben nulláról kezdett a nyolc résztvevő. A magyar sportlövő rosszul rajtolt, az első öt lövéséből csak egy volt 10 kör feletti – és akadt egy 7,6-os is –, így a hetedik helyen állt, újabb öt lövés után pedig visszacsúszott a nyolcadik pozícióba, 0,9 körrel lemaradva a hetediktől. Ennek fényében bravúrnak tekinthető, hogy a kieséses szakasz első körében nem ő búcsúzott, hanem északmacedón riválisa, akit két remek lövéssel megelőzött. A folytatásban azonban már n...