Kós Hubert és Telegdy Ádám is középdöntős 200 méter háton

Kós Hubert és Telegdy Ádám is bejutott a 200 méter hát középdöntőjébe a párizsi olimpia úszóversenyeinek ötödik napján, szerdán. Az Egyesült Államokban a legendás Bob Bowman irányításával készülő Kós tavaly Fukuokában világbajnoki címet nyert, az ottani idejének (1:54.14) köszönhetően az első volt az olimpiai nevezési rangsorban, míg a három éve Tokióban ötödik Telegdy az áprilisi országos bajnokságon úszott egyéni csúcsával (1:55.57) tizedik ezen a listán. A két magyar a negyedik, utolsó előfutamban ugrott medencébe, Kós 1:57.01-gyel másodikként, Telegdy 1:57.98-cal hatodikként csapott célba, összesítésben előbbi a negyedik, utóbbi a még továbbjutást érő 16. helyen végzett. “Ez volt a terv, szerencsére most […] A Kós Hubert és Telegdy Ádám is középdöntős 200 méter háton nevű cikk a Körös Hírcentrumon jelent meg.