Egy évre befagyasztják az önkormányzati képviselők tiszteletdíját Pécsen
A baranyai megyeszékhely pénzügyi helyzete miatt nem hajtják végre az önkormányzati képviselők tiszteletdíjának jogszabályokban meghatározott, júliustól hatályos emelését, továbbá a jelenlegi szinten be is fagyasztják a járandóságokat 2027. július 1-ig - döntött csütörtöki ülésén a pécsi helyhatóság közgyűlése. Péterffy Attila (MSZP-DK-Momentum-Jobbik-Pécs Jövőjéért Egyesület-Forum Sopianae) polgármester közölte: a döntést lehetővé tevő - a város szervezeti és működési szabályzatát (szmsz) érintő rendeletének módosításával kapcsolatos - előterjesztés benyújtását Pécs leromlott pénzügyi helyzete, illetve a közösség iránti felelősségvállalás indokolta.Felidézte, hogy ő maga és a város két alpolgármestere már tavaly úgy határoztak, hogy lemondanak a jogszabályok által kötelezően érkező illetményemelésekről, s azok összegét visszautalták a pécsi önkormányzat...
