Miközben várhatóan már a héten megkezdik az elkészült hídelem betolását a Duna fölé, tovább tart a vita a mohácsi híd- és útépítés "racionalizásáról". Az Országgyűlésben hétfőn Hargitai János és Zsigó Róbert is erről kérdezte Vitézy Dávid közlekedési és beruházási minisztert, a tiszás politikus válaszaiból pedig egyértelműen kiderült, a szigeti oldalon nem építenek kétszer kétsávos utat, a hidat viszont befejezik, de azt is "észszerűsítik", ahol még lehet. A mohácsi Duna-híd projekttel kapcsolatban fordult a közlekedési és beruházási miniszterhez Hargitai János (KDNP), azt hangsúlyozva, a beruházás a Dél-Dunántúl fejlesztésének előfeltétele.Érdemi vidékfejlesztést sürgetve azt kérte: ne önmagában nézze a projektet, hanem együtt azzal a hálózattal, amely a Fekete-tengertől Nagylakig és onnan Szegedig futó, zömmel elkészült autópálya-hálózat folytatását...
Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Pécsi Újság