Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és az új pécsi ipari parkról: nem hallgathatok tovább!

1920 óta minden magyar kormány a vidéki Magyarország adósa maradt abban, hogy vízfejű fővárosba irányuló sugaras közlekedés mellé megépítse az egymástól elvágott országrészeket összekötő közúti vasúti haránt vonalakat és hidakat. Több, mint száz év adóssága halmozódik. 75 éven keresztül Budapesten kívül nem is épült Duna-híd. Amikor erős vidéki lobbit szervezve elértük újak építését, azok torzók maradtak, mert valamiért a rávezető és levezető utak, nem beszélve az M8 és M9 gyorsforgalmi utakról, mindig, mindig csak ígéretek maradtak. Aztán az így csak települési belső forgalmi adatokra hivatkozva születtek meg a fővárosi verdiktek, nincs forgalom, nem kell híd sem út, fogalmazta meg gondolatait a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, dr. Síkfői Tamás. A Medgyessy- és Gyurcsány-kormányok alatt kezdődött az úgynevezett Pólus program kidolgozása, amely épp arra volt hivatott, hogy...

Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és az új pécsi ipari parkról: nem hallgathatok tovább!

Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Pécsi Újság

Ha nem irányítanánk át automatikusan, kattints ide!