Ma 135 éve szentelték fel a pécsi székesegyházat

135 éve, 1891. június 22-én szentelték fel a neoromán stílusban újjáépített pécsi székesegyházat. Az évforduló kapcsán összefoglalóját adta közzé a Pécsi Egyházmegy a 10 évig tartó újjáépítési munkálatoknak, valamint az I. Ferenc József osztrák császár és magyar király látogatásával egybekötött ünnepélyes felszentelési ceremónia és szentmise eseményeinek. Az összeállítás Dr. Schmelczer Pohánka Éva levéltár- és könyvtárvezető korábban közölt írása alapján készült. A pécsi székesegyház renoválásának gondolatát már a 19. század közepétől a pécsi püspökök központi feladatuknak tekintették, ám a terveket jó ideig nemigen követték tettek. Az épület egyre romló állapota azonban sürgetőbbé tette a felújítási munkálatok megkezdését. A restauráció végleges tervezete Dulánszky Nándor püspök (1877-1896) támogatásával valósulhatott meg 1882 és 1891 között.1891 tavaszának...

Ma 135 éve szentelték fel a pécsi székesegyházat

Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Pécsi Újság

Ha nem irányítanánk át automatikusan, kattints ide!