Háromgólos hátrány a szünetben

26-30. perc: De Paula góljával már néggyel vezetnek a brazilok, Debreczeni-Klivinyi hamar válaszolt (9-12). Araujo a bal szélről talált be a kapuba (9-13) a 27. percben. Vámos a beálló helyéről csökkentette a különbséget (10-13). Az először pályára lépett Fernandes lőtt 9 méterről a kapuba, a szélről Márton válaszolt (11-14). Másfél perccel a félidő vége előtt Guareiro vette be a magyar kaput (11-15). Húsz másodperccel a dudaszó előtt a magyarok támadtak, Vámos kiharcolt egy kiállítást, Albek pedig átlövésből szerzett gólt (12-15), amikor már csak két másodperc volt hátra. Sokáig kiegyenlített volt a küzdelem, a 21-25. perc között hullámvölgybe kerültek a magyarok, a brazilok jól kihasználták, amikor emberelőnyben játszhattak, és elhúztak. Az első félidő utolsó perceiben a magyarok próbáltak visszakapaszkodni, akiknél főleg a védekezéssel voltak gondok a játékrész utolsó harmadában. (Sport)