Holló és Zombori sem jutott döntőtbe 400 méter vegyesen

Holló Balázs és Zombori Gábor sem jutott döntőbe 400 méter vegyesen a párizsi olimpia medencés úszóversenyeinek második napján. Mindkét magyar versenyző júniusban, a belgrádi Európa-bajnokságon úszta meg az ötkarikás szintet, amivel a 11. és 12. idővel kerültek a nevezettek közé. Ott volt a mezőnyben az olimpiai egyik arca, a francia Léon Marchand is, akit elképesztő ovációval fogadott a telt házas Paris La Défense Aréna közönsége. Elsőként Zombori ugrott medencébe, Virth Balázs 21 éves tanítványa legjobbjától (4:11.70) elmaradva, 4:14.88 perccel csapott célba, amivel 14. lett. “Az úszás nem volt jó, de boldog vagyok, hogy itt tudtam lenni, hiszen elég rögös út […] A Holló és Zombori sem jutott döntőtbe 400 méter vegyesen nevű cikk a Körös Hírcentrumon jelent meg.