Australian Open – Könnyedén nyertek a címvédők

Australian Open – Könnyedén nyertek a címvédők Kulcsár Péter 2024. 01. 21., v - 09:48 Novak Djokovic és Arina Szabalenka személyében mindkét címvédő könnyed győzelemmel jutott be a negyeddöntőbe az ausztrál nyílt teniszbajnokságon. A 36 éves szerb sztár, aki 25. Grand Slam-diadalára hajt, mindössze három gémet vesztett a 20. kiemelt francia Adrian Mannarino ellen 1 óra 46 perc alatt. A világelső 101. melbourne-i mérkőzését játszotta, és ez volt sorozatban a 32. sikere, összesítésben pedig a 93. győztes meccse. Egyben beállította a legendás Roger Federer rekordját azzal, hogy 58. GS-negyeddöntőjébe jutott be. Az előző körben Marozsán Fábiánt búcsúztató Taylor Fritzet a tavaly Australian Open-döntős görög Sztefanosz Cicipasz sem tudta megállítani. A 12. helyen kiemelt amerikai 11 vereség után először nyert GS-tornán top 10-es ellenféllel szemben. A nyolc között Fritzre Djokovic vár, akitől kikapott az eddigi nyolc találkozójukon. A fehérorosz Szabalenka csupán 66 percet töltött a pály...