Rajt Wimbledonban, oroszok, fehéroroszok és ranglistapontok nélkül

Öt magyar és négy szlovák játékossal a főtáblán hétfőn rajtol el a 135. wimbledoni teniszbajnokság. A londoni Grand Slam-torna szervezői az ukrajnai háború miatt áprilisban kitiltották az orosz és fehérorosz játékosokat. Az All England Lawn Tennis Club (AELTC) előzőleg a második világháborút követően zárt ki résztvevőket az állampolgárságuk miatt, akkor a német és a japán játékosokat száműzte. A mostani döntés értelmében nem lehet ott a tornán többek között a világelső Danyiil Medvegyev – legutóbb 2009-ben rendeztek wimbledoni tornát a férfi éllovas nélkül, amikor Rafael Nadal sérülés miatt visszalépett. Az AELTC lépésére válaszul az ATP és a WTA közölte, hogy a füves pályás viadal után senki sem kap világranglistapontokat. Ez azt is jelenti, hogy mindenki elveszíti a tavaly szerzett pontjait, és Novak Djokovics például címvédés esetén is 2000-et bukik, így jelentősen visszacsúszhat a rangsorban. Az elmúlt három alkalommal győztes Djokovics egy éve szerezte meg 20. Grand Slam-trófeá...