Értesítések engedélyezése
Engedélyezi az értesítéseket a böngészőjében?

Országútis hírek külföldről: elrajtolt a pályakerékpáros vb, tovább pörög a Pidcock-sztori, Corbin Strong sikere Vicenzában

A csapatsprintekben és a női Scratchben osztottak elsőként érmeket a pályakerékpáros vb-n Október 16. és 20. között a dániai Ballerup ad otthont a 2024-es pályakerékpáros világbajnokságnak. Az első nap nagyrészt kvalifikációs futamokra került sor, mindössze a női és a férfi csapatsprintben, valamint a női Scratchben osztottak érmeket. A hölgyek csapatsprintjét Nagy Britannia hármasa, nevezetesen Sophie Capewell, Emma Finucane és Katy Marchant nyerte a döntőben a hollandokat legyőzve, míg a bronzcsatából Ausztrália került ki győztesen. A férfiaknál a papírformának megfelelően a hollandok diadalmaskodtak, Jeffrey Hoogland, Harrie Lavreysen és Roy van den Berg triója az ausztrálokat múlta felül – a dobogó harmadik fokára kisebb meglepetésre Japán ért oda. A női Scratchben a holland Lorena Wiebes bizonyult a legerősebbnek, másodikként az amerikai Jennifer Valente, harmadikként pedig a az új-zélandi Ally Wollaston ért célba. A magyar színeket Drijver Bertold és Szalontay Sándor képviseli...