A pécsi lányok közel jártak egy hatalmas fordításhoz, a PVSK-nak nem volt esélye

Az immár Zseljko Djokics vezette női csapatra nehéz feladat várt, hiszen egy erős olasz ellenfélhez, a Campobassóhoz látogatott az Európa Kupa első fordulójában. Sokáig úgy tűnt, hogy ezen a meccsen nem osztanak lapot a pécsi lányoknak, a hazaiak ugyanis behúzták az első három negyedet, és az utolsó felvonás előtt 56-40-re vezettek. Innen szinte sosincs visszaút. Most majdnem volt! A 39. percben ugyanis már 66-65-öt mutatott az eredményjelző, reális esély volt tehát a győzelemre. Az utolsó nekirugaszkodás azonban az olaszoknak sikerült jobban, akik végül 72-65-ös győzelmet arattak. Zseljko Djokics: – Elismerésem a csapatomnak, kár, hogy az utolsó negyedben nem volt bennünk még egy kicsivel több pont… Campobasso (olasz)–NKA Universitas Pécs 72-65 (19-13, 18-16, 19-11, 16-25) Női kosárlabda Európa Kupa. Campobasso, 900 néző. Vezette: Güngör (török), Lapanovic, Mohoric (szlovénok). Campobasso: Morrison 8, Scalia 3/3, Ziemborska 13/3, Madera 18/9, Kunaiyi-Akpanah 14. Csere: Trimboli 5/3...