Fábián Bettina csodálatos úszással az ötödik helyen ért célba a nyíltízi úszók versenyében

Fábián Bettina remek teljesítményt nyújtva az ötödik helyen végzett a nyíltvízi úszók csütörtöki 10 kilométeres versenyében a párizsi olimpián. A Szajna vízében szerdára már a határérték alá csökkent a baktériumszint, így nem volt akadálya annak, hogy reggel 7.30-kor elrajtoljon a 24 fős mezőny, amelyben Fábián a 23-as rajtszámot kapta. A start és a cél a III. Sándor hídnál volt, a versenyzőknek innen kellett a sodrásiránnyal megegyezően előbb az Invalidusok hídja, majd az Alma hídja alatt átúszniuk és vissza, így várt rájuk hat 1666 méteres kör és a befutó. A 19 éves magyar versenyző a viadal elején a mezőny végében haladt. […] A Fábián Bettina csodálatos úszással az ötödik helyen ért célba a nyíltízi úszók versenyében nevű cikk a Körös Hírcentrumon jelent meg.