- A végére elfogyott az erő, nyertek a svédek

66-70. perc: a svédek kezdték a ráadás második felvonását, Koppang talált be 9 méterről (29-32). Füzi-Tóvízi került ziccerbe, de Bundsen védett. Az ellentámadásból Koppang lőtt újabb gólt (29-33), három és fél perccel a vége előtt nagyon nehéz helyzetbe került a magyar együttes. Klujber lövéséből nem lett gól, Blohm tört előre és Blohm 2:32-vel a vége előtt Böde-Bíró fölött emelt a hálóba (29-34). Kuczora szerzett gyors gólt (30-34) 2:10-zel a vége előtt. És megint Kuczora! 1:25 perccel a vége előtt három gól a különbség (31-35). Roberts talált be 57 másodperccel a vége előtt, ezzel eldőlt a mérkőzés. Hanssont kiállították 45 másodperccel a befejezés előtt, Klujber betalált (32-35), de jött Lindqvist válasza (32-36), és ez lett a végeredmény. (Sport,női kézilabda,párizsi olimpia 2024)