- Nem lőttek gólt a magyarok, fordított az ellenfél

2. negyed: az amerikaiak nyerték a ráúszást, Horváth kiállítása után Magyari védte óriási bravúrral Musselman lövését. Garda 6 méterről lőtt, Johnson védett. Gurisatti próbálkozott 8 méterről, Johnson hárított. Fattal találta el a kapufát 2:30 perc elteltével, az ellentámadásnál Szilágyi lövése akadt el a kapusban. Gól nélkül telt el a játékrész fele. Prentice talált be előnyből 3_42-vel a játékrész vége előtt (2-2). Parkes lövését védte Johnson, Sekulic szabálytalankodott a magyar kapu előtt, az ellentámadásnál Vályi lövését ütötte Johnson a kapu mellé. Gichrist találta el a kapufát, amikor 1:37 perc volt hátra a második negyedből. A magyarok 8 perce nem szereztek gólt. Gurisatti lövését védte Johnson, Roemer 32 másodperccel a vége előtt vezetést szerzett az amerikaiaknak (2-3). Faragó lövését blokkolták, a második negyed után vezet az esélyesebb ellenfél. (Sport,női vízilabda,párizsi olimpia 2024)