- Nyolc perc után előny a magyaroknál

1. negyed: A magyarok hozták el a labdát, az első támadásnál Johnson védte Garda lövését. Az amerikaiak nyitó akciója sem zárult góllal. Faragó lövését blokkolták a védők. Az első három percben nem született gól. Az 5. percben Keszthelyi találta el a felső kapufát, Gilchrist próbálkozását Magyarí védte. A hatodik percben az ötödik magyar lövésből sikerült vezetést szerezni Garda révén (1-0). Magyari védte Flynn lövését, Keszthelyi másodszor találta el a kapufát. Steffens egyenlített 2:08 perccel a negyed vége előtt (1-1). Steffens régi ismerős, a 2012-es londoni játékokon hét gólt szerzett, amikor az amerikaiak 14-13-ra nyertek a magyarok ellen. Leimeter szerzett gólt befordulásból 1:22-vel a dudaszó előtt (2-1). Steffens lőtt 6 méterről, Magyari védett. Sekulic lövése akadt el a blokkban 14 másodperccel a vége előtt. Egy gól előnnyel zárult a nyitó negyed. (Sport,női vízilabda,párizsi olimpia 2024)