- Döntetlen 24 perc után

3. negyed: a magyarok vezethették az első támadást, Garda lövése után Johnsonról pattant kapu fölé a labda. Steffens veszítette el a labdát, a magyarok lefordultak, Keszthelyi egyenlített (3-3), amikor másfél perc telt el a negyedből. Musselman lövését blokkolták a védők a 6. percben. Mahieu-t harmadszor kiállították, kipontozódott, Steffens ismét vezetést szerzett a riválisnak (3-4). Faragó 3:34 perccel a játékrész vége előtt egyenlített, a labda a kapufáról pattant a hálóba (4-4). Garda lövését védte Johnson, amikor 2:23 perc volt hátra. Sekulic lövését hárította Magyari, Keszthelyi 1:26-tal a vége előtt szabaddobásból a kapufát találta el. Az utolsó percben Raney próbálkozása akadt el a blokkban, Faragó lövését Johnson kivédte 32 másodperccel a vége előtt. Nem dőlt el semmi, döntetlennel ért véget ez a játékrész. (Sport,női vízilabda,párizsi olimpia 2024)