Zaccagni is rekorderré vált

Mattia Zaccagni 98. percben született góljával a labdarúgó Európa-bajnokságok történetének olasz rekorderévé vált a rendes játékidőben legkésőbb esett találatok szerzői között – emelte ki keddi összefoglalójában az IFFHS a horvát-olasz (1-1) meccsről írva. Ugyanakkor Zaccagni Olaszország csoportmásodik helyét jelentő egyenlítő találatával is elmarad az abszolút rangsorban éllovas Csoboth Kevin mögött, akinek vasárnap este a skótok feletti magyar győzelmet eredményező gólja 99 perc 32 másodpercnél esett. A futball történetével és statisztikáival foglalkozó nemzetközi szervezet a németországi Eb 11. játéknapjának érdekességeit csokorba szedve azt is kiemelte, hogy Olaszország a legutóbbi kilenc egymás elleni mérkőzés egyikén sem tudta legyőzni Horvátországot (3 horvát győzelem […] A Zaccagni is rekorderré vált nevű cikk a Körös Hírcentrumon jelent meg.