Túlsúlyosan is vezeti a VB-t Michelisz Norbert

Megőrizte vezető helyét az FIA TCR World Tour világbajnokságban a 39 éves Michelisz Norbert, aki szó szerint túlélte a poros, szűk és rövidített marrákesi pályát, ami különösen a fordított rajtrácsos futamon valóságos csoda volt. Az első futamon az időmérőn elért harmadik helyét végi megtartva szerzett értékes pontokata kétszeres TCR-bajnok, pedig az olaszországi Vallelungában aratott győzelme után negyven kiló túlsúllyal megpakolva kellett versenyeznie. A 46 fokos aszfalt és a közel azonos hőség alaposan megviselte a pilótákat a légkondi nélküli autókban, melyek közül négy is a bokszba kényszerült a második futam rajtja után. Michelisz vb-esélyes vetélytársától, Yann Ehrlachertől kapott ütéstől nekiütközött az előtte haladónak, így elvesztette pozícióját és a Hyundai köténylemezét. Némi elégtétel, a lökésben a francia pilóta autója is megsérült, így a bokszban fejezte be a versenyt. A BRC magyar pilótája nem adta fel és végül értékes pontokat szerezve a 11-ik helyen futott be a sér...