Már nem kell buszra szállni, befejezték a pécsi vasútvonal karbantartását
Mától újra járnak a vonatok a Budapest–Pécs vasútvonal teljes hosszán. Pontosan négy héttel ezelőtt kezdődött meg a Sárbogárd és Dombóvár közötti pályafelújítás, amelynek célja a lassújelek felszámolása és a pálya állapotának javítása volt. Az elmúlt hetekben 120-130 vasutas dolgozott a vonalon. A MÁV saját erőforrásából végrehajtott munkálatok során 4800 tonna zúzottkövet építettek be, több mint 4500 méteren cseréltek sínt, mintegy 400 vasbetonaljat építettek be, váltókat újítottak fel, javították a vízelvezetést, valamint több helyen megerősítették a pályát és az alépítményt is. A munka eredményeként több szakaszon megszűnnek a jelenlegi sebességkorlátozások, és a nyár végére ismét 20-40 km/órával gyorsabban közlekedhetnek majd a vonatok. Ez önmagában néhány perc menetidő-megtakarítást jelent, de ennél is fontosabb, hogy csökken a meghibásodások kockázata, és kiszámíthatóbbá válik a közlekedés
- Hirdetés -
