Országútis hírek külföldről: magyar eredmények a pályakerékpáros vb-ről, újabb négy számban osztottak érmeket, Sainz Pogacarral edzett

Pályakerékpáros vb: Szalontay nem jutott a nyolcaddöntőbe Sprintben, Drijver nem fejezte be az Omniumot Szalontay Sándor nem jutott a nyolcaddöntőbe férfi Sprintben a dániai Ballerupban zajló pályakerékpáros világbajnokság utolsó előtti napján. A magyar bringás a 19. helyen zárta a selejtezőt, így délután folytathatta a 16 közé jutásért, ahol a holland Tijmen van Loonnal került párba. Kettőjük csatáját Van Loon nyerte, így ő folytathatta a nyolcaddöntőben. Drijver Bertold az olimpiai Omniumban volt érdekelt, ahol az első számban, Scratch-ben 17. lett a 24 fős mezőnyben, s ezért nyolc pontot kapott – a második részversenyben, a tempóversenyben azonban már helyezés nélkül szerepelt, mivel nem ment végig. Ezzel ki is szállt az összetett versenyből, melyből még a kieséses szám és a pontverseny lett volna hátra.