Jól szerepeltek a pécsi triatlonosok a vébén

A spanyolországi Torremolinosban zajló triatlon, paratriatlon és age-group (amatőr korosztályos) világbajnokságon két hatodik helyezést értek el a PSN Zrt. – Pécsi Sportiskola versenyzői. Mocsári Bence a parasportolók vb-futamán, Kiss Viktória pedig az age-group versenyzők sprinttávú futamában végzett a hatodik helyen. A világbajnokságon a PTS5-ös kategóriában az idén Európa-bajnok, a párizsi paralimpián ötödik Mocsári Bence is rajthoz állt. Bence sokáig az ötödik helyen versenyzett, azonban az amerikai Chris Hammer erős futással, több helyet javítva jött előre, így a pécsi paratriatlonos a 6. helyet szerezte meg. Kiss Viktória idén triatlon, duatlon és aquatlon sportágakban is magyar bajnoki címeket szerzett a felnőtt női I-es (20-24 évesek) korosztályban. Jó formáját a szezon végére is megőrizve utazott élete első világbajnokságára, ahol az age-group versenyzők sprinttávú triatlon futamában végzett a hatodik helyen.