Losonczy Levente nyerte a túraautós Európa-kupa második futamát Brnóban

A 21 éves versenyző a szombati időmérő edzésen a 10. helyen zárt, ezzel pole pozícióból rajtolhatott a vasárnap délelőtti második versenyen. Az ALM Motorsport Honda Civicjét vezető magyar pilóta jól startolt, megtartotta a vezető helyet, majd az első körben a pályára hajtott a biztonsági autó a mezőny hátsó részében történt baleset miatt. Az újraindításkor Losonczy az élen maradt, majd remek vezetéssel elsőként haladt át a célvonalon a 11. kör végén. Losonczynak ez a második futamgyőzelme az Európa-kupában, amely a géposztály Európa-bajnoki sorozatának felel meg. A magyar versenyző májusban Zolderben nyert először versenyt, azt követően Salzburgban második, Spában harmadik volt. A versenysorozat szeptember utolsó hétvégéjén zárul Valenciában. További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!