Japán aranyérem a férfi tornászok csapatversenyében

Japán aranyérem a férfi tornászok csapatversenyében Mészáros Richárd 2024. 07. 30., k - 09:06 A japán válogatott nyerte a férfi tornászok csapatversenyének döntőjét hétfőn a párizsi olimpián. Ez a versenyszám 1904 óta szerepel az ötkarikás játékok programján és a japánok nyolcadik alkalommal nyerték meg. A második helyen – alig több mint fél pont lemaradással – Kína, a harmadikon pedig az Egyesült Államok végzett. A kínaiak gyűrűn és korláton remekül teljesítettek, de a nyújtóról Hsziao Zso-teng térdre érkezett a leugrásnál, Szu Vej-tö pedig kétszer is leesett a szerről. A japánoknál az előző olimpián egyéni összetettben aranyérmes Hasimoto Daiki lecsúszott a lóról, de a nyújtón bemutatott nagyszerű gyakorlatával biztosította csapata számára a győzelmet. férfi torna, csapatverseny, olimpiai bajnok: Japán (Hasimoto Daiki, Kaja Kazuma, Oka Sinoszuke, Szugino Takaki, Tanigava Vataru) 259,594 pont 2. Kína (Liu Jang, Szu Vej-tö, Hsziao Zso-teng, Csang Po-heng, Cou Csing-jüan) 259,062 3. ...