Foci-Eb: A hollandok hátrányból fordítva legyőzték a lengyeleket

Foci-Eb: A hollandok hátrányból fordítva legyőzték a lengyeleket Mészáros Richárd 2024. 06. 16., v - 17:03 A holland válogatott hátrányból fordítva 2–1-re legyőzte a lengyel csapatot a németországi labdarúgó Európa-bajnokság D csoportjának vasárnapi nyitómérkőzésén. Hollandia–Lengyelország 2–1 (1–1) Hamburg, v.: Soares Dias (portugál) gólszerzők: Gakpo (29.), Weghorst (83.), illetve Buksa (16.) sárga lap: Veerman (15.) Verbruggen – Dumfries, de Vrij, van Dijk, Aké (van de Ven, 87.) – Schouten, Reijnders, Veerman (Wijnaldum, 62.) – Simons (Malen, 62.), Depay (Weghorst, 81.), Gakpo (Frimpong, 81.) Szczesny – Bednarek, Salamon (Bereszynski, 86.), Kiwior – Frankowski, Zielinski (Piotrowski, 78.), Romanczuk (Slisz, 55.), Zalewski – Urbanski (Swiderski, 55.), Buksa, Szymanski (Moder, a szünetben) 16. perc: a lengyelek bal oldali szöglete után Buksa fejelt az öt és felesről a holland kapuba (0-1). 29. perc: Gakpo középről leadott 18 méteres lövése megpattant egy lengyel védőn, a labda így ...