Bajnokok Ligája – Párizsban is nyert és döntős a Dortmund

Bajnokok Ligája – Párizsban is nyert és döntős a Dortmund Kulcsár Péter 2024. 05. 08., sze - 07:52 A Borussia Dortmund jutott be elsőként a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjébe, miután a kedd esti visszavágón idegenben is 1-0-ra legyőzte Paris Saint-Germaint. Az egyszeres BL-győztes német együttes 2013 után jutott ismét fináléba a legrangosabb európai kupasorozatban. A párizsiak a kezdő sípszó után magukhoz ragadták a kezdeményezést és hosszú percekre beszorították a vendégeket, de komoly helyzetet nem tudtak kidolgozni. Az első tíz perc után kiszabadult a szorításból a Dortmund, mely a folytatásban bátrabban próbálkozott és a félidő legnagyobb helyzete is a német csapat előtt adódott, amikor Adeyemi lépett ki ziccerben, ám estében ellőtt labdáját Donnarumma bravúrral védte. Közben a PSG labdabirtoklási fölénye kevés eredményt hozott Kylian Mbappééknak. A másodikat az első félidőhöz hasonlóan kezdte a PSG, mely gyorsan ledolgozhatta volna az első mérkőzésen összeszedett egygólos hátr...