Negyedszer a legjobbak között Sofronék

Negyedszer a legjobbak között Sofronék Orosky Tamás 2024. 05. 05., v - 18:55 A magyar jégkorong-válogatott végletekig izgalmas mérkőzésen, 2 perc 51 másodperccel a vége előtt Papp Kristóf góljával 2:1-re legyőzte a szlovén együttest a bolzanói divízió I/A-világbajnokság szombati zárásán, ezzel ismét feljutott a 16 csapatos elitbe. A magyar válogatott a tornát az ázsiai csapatok elleni két győzelemmel (Japán 3:1, Dél-Korea 6:1) kezdte, majd következett a Románia elleni botlás (1:2). Ahogy arról lapunkban is beszámoltunk, ekkor kerültek a felszínre a csapaton belüli feszültségek, többen rossz hangulatról, hibás szakmai döntésekről beszéltek, Galló Vilmos pedig egyenesen lebohócozta Don MacAdam szövetségi kapitányt. A Magyar Jégkorongszövetségnek sebtében cáfolnia kellett, hogy az utolsó két meccsük előtt leváltaná posztjáról a kanadai szakembert – ilyen előzmények után győzték le Sofronék az előzetesen két legesélyesebbnek tartott válogatottat. Pénteken a házigazda olaszok ellen (3:2 ...