Drámai hétvége: 8 magyar győzelem, mínusz 1

A pénteki szabadedzések és időmérők után szombaton már pontokért harcoltak a versenyzők a 2024-es Laptiming Kupán. Csermely Móric rajt-cél győzelmet aratott a Swift Cup Europe szezonnyitó futamán, Bucsi Attila pedig csupán 5 századmásodperccel maradt le az első rajthelyről a TCR Eastern Europe mezőnyében. A TCR Eastern Europe időmérőjével kezdődött a szombati nap, amelyen a 16 éves Bucsi Attila ugyan gyorsabb volt a tavalyi bajnok Mat’o Homolánál, de öt századmásodperccel lemaradt a rajtelsőségről. Az időmérőt néhány perccel a hivatalos befejezése előtt piros zászlóval intették le, mert az egyik autó egy elmért féktáv után a kavicságyban kötött ki. „Félig elégedett vagyok, félig nem. A fő riválisomat, Mat’o Homolát sikerült legyőznöm, igaz, hogy neki balszerencséje volt a piros zászlóval. Viszont Adam Koutra kevésbé számítottunk, ő megelőzött. Nyilván az öt századmásodperc nem egy olyan időeredmény, amit ne lehetne ledolgozni. Benne volt, de ilyen a motorsport” - értékelte az időmér...